| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as putea folosi cablul HDMI la portul usb de la telefon? adica printr-un adaptor ceva? telefonul este un Sony xperia M si are o chestie gen oglindire ecran doar ca imi treubie un smart TV sa fac asta, eu am doar un LCD de la LG cu diagonala de 81 cm, vreau sa stiu daca se poate conecta si daca exista riscul de a se arde unul din aparate laughing)

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

E pe baza de wifi. http://userguide.sonymobile.com/......ferrer.php Screen-mirroring.html

De asemenea, telefonul nu suporta hdmi-out cu un cablu mhl, deci pana acum ai numai vesti rele. Prin urmare nu prea ai ce sa faci...