| roberthuzmezan a întrebat:

Salut, dacă conectez cablul usbc la telefon și folosesc un adaptor de la usb la hdmi și cablul hdmi îl conectez la un televizor care nu este smart, as putea rula pe ecran filme de pe telefon?

5 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Depinde de tipul adaptorului MHL. Daca este ieftin nu o sa functioneze bine.
Recomand functia screen mirroring daca ai tv Smart sau adaptor chromecast daca nu ai Smart.

| ziftode a răspuns:

EVIDENT!
tu chiar crezi ca exista alt motiv pentru care a fost creeat cablul ala HDMI to phone?

| Sudhd a răspuns:

Din cate stiu dintre Samsung-uri numai note 9 merge deocamdata cu acel cablu.

| Koritar_Adrian_2000 a răspuns:

Ai nevoie de tehnologia MHL (mobile high definition link)pe telefon și doar modelele noi o au (v 1.0)

| RaresAnd a răspuns:

Nu nu vei putea daca nu ai smart!