| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un laptop nu prea sofisticat...doar pentru filme, facebook si sa pot lucra pe el in Microsoft office.
Intrebarea e daca pentru filme am nevoie de o placa video dedicata sau ajunge si cea integrata?

8 răspunsuri:
| Deltah a răspuns:

Acer E1-530 e un laptop destul de bun, iar pretul este modest. Ti-l recomand!

| Jipa95 a răspuns:

Am eu un aspire cu un celeron pe el, ( hd 2000 graphics ) si imi merg filmele bluray ( film de 40gb ) mai mult decat ok. Pentru ce vrei tu sa folosesti laptpul, acesta : http://www.emag.ro/......DZWNQBBBM/ este mai mult decat ok.

Bft!

| Damian_Roland_1996 a răspuns:

Pai depinde daca placa integrata ii de minim 512 mb atunci ii buna pentru filme chiar si full hd de 1080p.

| Jipa95 a răspuns (pentru Damian_Roland_1996):

Placa integrata/chipul integrat din procesor nu are memorie video proprie, si-o ia din ram. Cu cat ai memoria ram mai mare, cu atat creste si memoria video.

| BTWIN a răspuns (pentru Jipa95):

Daca are 4gb ram? ar fi bine?

| Jipa95 a răspuns (pentru BTWIN):

Pai ce ti-am recomandat eu nu are 4gb ram? E mai mult decat ok! happy

| BTWIN a răspuns (pentru Jipa95):

Scuze,nu am bagat de seama ca tu ai postat aia

| Damian_Roland_1996 a răspuns (pentru Jipa95):

Aha am inteles