| AbigailCiobotaru a întrebat:

As vrea sa stiu daca as putea sa recuperez niste poze dupa ce am reinstalat windows-ul.

Răspuns Câştigător
| Username404 a răspuns:

Se poate, doar daca nu a fost nimic scris peste poza stearsa.
Fisierele nu sunt "sterse", nust doar marcate ca si spatiu peste care se poate scrie ("overwrite"). Acele spatii se pot recupera, doar daca nu a fosr nimic scris peste.
Daca ai dat doar formatare rapida e bine. Aia doar marcheaza tot ca si writable. Daca ai dat formatare completa... Aia chiar sterge.
Poti incerca Recuva totusi.
https://www.piriform.com/recuva

4 răspunsuri:
| dorin1990 a răspuns:

Daca hardul pe care ai avut pozele a fost formatat nu ai cum sa recuperezi pozele respective, insa daca sunt pe alt hard le gasesti tot acolo.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu se poate. O dată ce ai instalat windows-ul ai pierdut tot. Numai dacă ți-ai formatat hard-ul.

| gelu1970 a răspuns:

Ai sanse minime.
si asta daca ai instalat doar windows, si recent, nu acum o saptamana. in plus daca ai scris info in hdd sansele sunt mai mici. ma refer la instalarea de drivere, programe, etc.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Username404 are dreptate! Restul sunt niste habar n-am-isti care vorbesc din auzite si dau raspunsuri ca sa castige puncte. Parca le-ar duce cu ei.