| Selysium98 a întrebat:

As vrea sa stiu daca merita sa-mi iau o placa de sunet externa ( Creative Omni 5.1). Deocamdata am placa de sunet integrata, Realtek ALC887 - 7.1 si niste boxe Logitech 2.1 Z533 care se aud fenomenal de 60W.Ma gandeam pentru a scoate maximul din ele (nu la volum neaparat ca acolo stau foarte bine) ci mai mult pe claritate, merita sa fac acest upgrade? Vreau sa stiu daca diferenta de sunet va merita 300 lei

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, clar. Si eu cand am trecut de la integrata la Xonar DS a fost o diferenta colosala. Tot 2.1 Logitech aveam - X-230-urile. Bine, am trecut si la Fluid Audio FX8 dupa o perioada...

4 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Cu singuranta o placa externa Creative este superioara oricarei pocnitori integrate.

| sierra1 a răspuns:

Sunetul va fi același, eventual dacă vrei studio de inregistrări și altele ge genul ăsta, da, altfel nu merită de nici o culoare

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sierra1):

Asta spui de pe margine...

| Bizon95 a răspuns:

CATEGORIC creative bate de rupe realtek
in orice forma, deci daca vrei claritate, atunci, da, MERITA!