| Illuminati2016 a întrebat:

Becurile cu led devin si mai evoluate? Deoarece vad ca am acasa osram 14, 5w echivalent 100w 1521 lumeni, si vad ca acum sunt de vanzare cu 13w cu tot acelasi nr. de lumeni, fac producatorii mai multi lumeni per watt?

Răspuns Câştigător
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Sigur,oricum eu recomand becul clasic a lui Edison, lumina de neon sau led este lumina toxica pentru vedere, creier.
cauta pe net despre lumina toxica
becul clasic consuma mai mult dar are o lumina apropiata de lumina naturala
metoda lor de a distruge oamenii cu surse de lumina ieftine ca si consum da roade maxime vezi produsele cu leduri gen becuri, tv, eu platesc 100-150 lei curentul si am numai becuri de 100w am 7 becuri de 100w in casa
ceea ce castigi la curent folosind leduri o sa dai mai tarziu pe tratamente, efectele se vad in timp, de ex. lumina de la leduri creaza stare de oboseala si nervozitate, tulburari de vedere

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Poluarea electromagnetica sau hipersensibilitatea electromagnetica sunt eufemisme pentru psihoza.

| doctorandus a răspuns:

Ai dat funda unui om care crede ca energia s-ar masura in kilowati: asta a uitat si fizica de scoala generala, pe el il pui sa-ti explice LED-urile?

| Illuminati2016 explică (pentru doctorandus):

Oricum in casa mea toate becurile sunt LED am avit si 2 cfl-uri care dupa o saptamana au zburat din dulie fix la gunoi.