| Illuminati2016 a întrebat:

Care becuri LED sunt mai bune? Osram Sau Philips? Ma refer la cele cu culoare calda de 2700k care pare mai identic cu unul incandescent, deoarece acasa am Philips intr-o camera si pare mai portocaliu decat Osram-ul din alta camera, sau mi se pare mie?

4 răspunsuri:
| Uvox a răspuns:

Daca au acelasi numar de luxi si 2700k amândouă nu trebuie sa se vada diferenta.
As merge pe Philips.

| Illuminati2016 explică (pentru Uvox):

Am deja si Osram si Philips dar alea Philips sunt de 806 lumeni (echivalent 60w) iar cele Osram de 1521 (echivalent 100w) si 2452 (echivalent 150w) lumeni, poate si camera in care sunt puse conteaza

| Uvox a răspuns (pentru Illuminati2016):

Păi văd că Osram-ul are aproape x2 lumeni. Cred ca asta e cauza pt.care pare mai portocaliu.
Sigur, contează si camera si ma refer in principal la culoarea pereților (daca difera) si mai putin la volumul ei.

| ciumabubonica a răspuns:

Philips