| jadir a întrebat:

Este adevarat ca becurile de 100w urmeaza sa fie interzie si cica nu se mai fabrica?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Nu se mai fabrica demult. Un bec economic de 20 w face o lumina mai intensa decat cel conventional de 100.

| furios4you a răspuns:

Au fost deja interzise. momentan se merge in paralel cu cele economice pana in 2012

| Skylar a răspuns:

Lol...adineaori ce am cumparat un bec de 100w,dar da, cele economice in viitor pot ajunge la costuri mici, si e mai convenabil sa cumperi un bec care te tin 2 ani decat unu care te tine 6 luni si mai platesti si dublu factura

| Bogdy11v a răspuns:

Da, cel putin eu asa am auzit si cica din 2012 parca o sa fie inlocuite cu alea economice.