| mtw123 a întrebat:

Când încerc sa-mi configurez routerul îmi da o eroare și scrie please make sure router’s dhcp server is enabled. Am încercat sa-l configurez din nou deoarece nu mai mergea, i-am dat un restart și acum îmi apar doar beculețele de pornire și setări aprinse, restul nu.
Ce poate avea?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Dă-i un „reset to factory" (de obicei, se pornește și se apasă pe un buton RESET vreo 5-10 secunde).
Reia operațiunea, mai cu atenție. Evident, nu uita să bifezi opțiunea DHCP pentru ca router-ul să aloce automat un IP calculatorului tău.