| Tpufan123 a întrebat:

Care este diferenta dintre iesirea audio stereo si surround la telefon?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Ieșirea stereo va face în așa fel încât să scoată sunetul din poziția în care a intrat în momentul înregistrării.
Practic: dacă vezi un clip iar o persoană vorbește din stânga, acest mod va face în așa fel încât să parã că vorbește din stânga.
Ieșirea surround face exact ceea ce spune, va face în așa fel încât vocea din clipul în care persoana respectivă vorbește să se audă ca și cum vine direct din fața ta, egalizând sunetul.