| Zipon300 a întrebat:

Salut, care ma poate ajuta?

Cand incerc sa inregistrez ceva, cu obs/bandicam/fraps se aude un fâșâit. Cum fac sa scot acel sunet... Daca ati putea spune macar la unu dintre programele zise mai-nainte.

Care ma ajuta dau funda big grin!

4 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Ai ceva mic la pc? Daca da, dai disable din control panel>sound>recording>click dreapta>disable. Daca ai si nu vrei sa-l scoti atunci du-te la setari(in program)>audio>format>schimba default sau ceva.

| Zipon300 explică (pentru KillaNoFilla):

Nu prea m-a ajutat, mersi oricum big grin

| KillaNoFilla a răspuns (pentru Zipon300):

Dar ai ceva mic la pc?

| halogen001 a răspuns:

E posibil sa fie de la placa de sunet. Se poate folosi o placa de sunet pe USB - au zgomot mai mic decat cele interne care pot fi afectate de curentii din placa de baza si de restul circuitelor.

http://www.pcgarage.ro/placi-de-sunet/filtre/general-interfata-usb/

http://www.mivarom.ro/catalog/product_info.php/placa-sunet-usb-intex-p-9181