| Banica_Catalin_1999 a întrebat:

Cat de mult va taia din performantele la HD 7770 Ghz edition un procesor Intel celeron g530 lga 1155 dual core 2.4 ghz?

8 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

Nu va "taia" din performanta in niciun fel...pentru ca este un procesor bunicel.

| Intruder19 a răspuns:

Nu va taia deloc din performante. O sa functioneze la capacitate maxima pe procesorul tau.

| alinaalin955 a răspuns:

O va limita (nu stiu cat de mult) pentru ca este un procesor slab.I-ar trebui macar un I3.

| Banica_Catalin_1999 explică (pentru alinaalin955):

Placa ma gandesc sa o iau in vara...se merita?

Răspuns utilizator avertizat
| alinaalin955 a răspuns (pentru TGeorge23):

Un coleg are G 2030 si GTX 650(aia de 2 GB).In Need for Speed The Run face figuri si nu cred ca din cauza placii video.
G2030 este mai bun decat G530 iar placile video sunt cam la fel.

Răspuns utilizator avertizat
| Banica_Catalin_1999 explică (pentru TGeorge23):

Sper.