| anonim_4396 a întrebat:

Salut, caut de ceva timp un program care sa faca urmatorul lucru: cand scriu o propozitie sa-mi inceapa automat cu majuscula iar la final sa se puna punct. Aveti ceva ideii? Folosesc Windows 7.

5 răspunsuri:
| Valentinaldoilea a răspuns:

Ar putea exista programe care sa inceapa cu majuscula dupa ce intilneste punctul. Dar semnele de punctuatie ti le pui tu.

| Nume2 a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

Nu prea ma intereseaza semnele de punctuatie, pe alea le pun eu. Eu vreau doar sa inceapa propozitia cu litera mare fara a mai fi eu nevoit sa folosesc shift sau altceva.

| Nume2 a răspuns (pentru Iwao):

Nu ma ajuta cu nimic. Multumesc oricum.

| Nume2 a răspuns:

Va dau un exemplu la ce l-as putea folosi, eu mai folosesc WhatsApp pe PC, cand incep o noua propozitie vreau sa mi se puna automat litera mare la inceputul acesteia.