| JustmeV a întrebat:

Ce smartphone utilizati? Sunteti multumit de el? Ce plusuri si ce minusuri ati constatat ca are?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Samsung a5 2015, nu prea il folosec mult, pai la inceput mi-a facut multe figuri de software, nu-mi place ca bateria tine putin de la bun inceput, semnalul nu e la maxim mereu, daca vreau sa ma joc sa vad un film sa vorbesc pe mess zici ca ia foc, calitatea foto asa si asa, nu-mi place ca nu se incarca rapid desi are 4g, unele fite de a lui, sa nu uita ca s-a stricat microfonul, acum numa cu castile sunt dupa mine, sincer regret ca nu am cumparat iphone 5s era cu 500 de ron mai scump cred ca merita, ma ajuta foarte mult in ceea ce am nevoie de el, dar nu ma impresioneaza am dat 1450 de ron pe el, nu as recomand seria A cuiva, doar S

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung J3, J5 2016-2017, S6, Core Prime...

Sincer, dintre toate cel mai mult imi place core prime. E si cel mai vechi. Probabil m-am acomodat cu el, de asta. Cam toate le folosesc pentru o afacere. Ma cauta multa lume.

| GPA a răspuns:

Allview A5 ready. Extrem de dezamagit de Allview in general. Este incomparabil un Samsung/iPhone/Huawei cu Allview.
Aștept un Huawei P10 plus cadou big grin

| TheRealFantasy a răspuns:

Huawei Honor 8
Mai mult decat multumit, depaseste majoritatea smartphone-urilor mid-range si ajunge aproape de telefoanele de top. ca idee Honor 8 Pro e de top, asta e un fel de lite.

Plusuri?
-> Procesor bun octa-core, -> EMUI (interfata grafica, EMotion User Interface) ultima versiune
-> rezolutia fullhd (1920x1080) la ecran, culori bune
-> camera duala 12mp spate, 8mp fata cu focus si finisaj similar cu cele de pe telefoanele de top
-> 4gb ram, mereu raman 1.9-2.4 gb liberi oricat as solicita telefonul
-> are nfc, senzor amprenta, infrarosu deci il poti face telecomanda smart si o gramada de scurtaturi prin gesturi pe ecran sau cu senzorul de amprenta
-> dual sim dar nu e doar dual stand-by e dual-active.
Minusurile totusi ar fi bateria de 3000 mAh care se duce intr-o zi daca e folosit intens, e buna dar nu e geniala, procesorul si ecranul colorat isi spun cuvantul.
Spatele telefonului e aluminiu+sticla deci fara husa e magnet de amprente.
Memoria de stocare, ROM e de 32 gb (card pana la 256 gb) nu e geniala dar e buna, avand in vedere ca poti extinde cu un card eu zic ca nu e asa mare dezavantaj.
Si un lucru mic, are doar un singur microfon cred deci nu e genial, dar sunetul e clar mereu.

Daca vrei sa iti iei un telefon de top, eu l-am preferat pe asta si nu l-as da nici pe un s7/google pixel/iphone 7s/Lenovo moto z/etc. chit ca-s mai scumpe un pic dar depinde si de gusturi.
Ceva peste asta as recomanda Honor 9 sau 8Pro, HTC U11, OnePlus 3T/5, Nubia z11, Xiaomi Mi6.
Daca vrei unul de buget as recomanda un UMI Z Max/Huawei p10 plus/iHunt One Love/etc.