| Nustiucinece a întrebat:

Salut, ce temperatura este normal sa aiba o placa video in full load, si care este limita la care se poate arde?

Răspuns Câştigător
| FollowMeNow a răspuns:

Depinde tipul placi video, cele de laptop au temperatura maxima setata mai jos. Stiu ca la nVIDIA la unele placi decente maxima e de 95 de grade, dupa care iti inchide PC. Insa in mod normal in full load nu prea gasesti placa care sa treaca de 65-70 de grade... doar daca nu ai deloc ventilatie de la carcasa. Dar cum ti-am spus depinde de producator. Verifica pe site-ul acestuia!