| gi4284 a întrebat:

Cineva dispus sa ma ajute sa inteleg tainele programarii?

13 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Cei de la Sololearn au gândit foarte bine cursurile, încearcă-le!
[Atât în browser (desktop) cât și aplicațiea spartphone] https://www.sololearn.com

| unvecin a răspuns:

La ce nivel ești? (Poate pot eu.)

| gi4284 explică (pentru unvecin):

Huhhhhhhhhhh.1 //dificil

| unvecin a răspuns (pentru gi4284):

Ți-am trimis mesaj privat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt zeci, sute, mii de tutoriale pe net, sigur 1 te ajuta

| sierra1 a răspuns:

Ce înțelegi prin "tainele programarii?"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

W3schools.com (web development, atat in browser (desktop), cat si aplicatie offline)
w3schools.in (are si C++ desi dupa nume pare web development)
tutorialspoint (si site si o groaza de app-uri de telefon cu mii de programe gata facute la fiecare limbaj, suporta toate limbajele moderne [Java, C++, C# etc], limbajele de linie de comanda [Batch, Bash], si esolimbaje [Brainfuck, Malbolge, LOLCode etc])

| gi4284 explică (pentru unvecin):

Spre fericirea intregii lumi ...statutul nu permite trimiterea mesajelorhappy

| unvecin a răspuns (pentru gi4284):

Trimis mesaj privat cu adresa mea de email. De citit le poți? laughing (Sper.)

| gi4284 explică (pentru unvecin):

Si eu sper sa fi primit mesajul, in pofida aparentelor laughing

| gi4284 explică (pentru unvecin):

Spre dezamagirea intregii lumi..nu sad

| PainTech a răspuns:

"Tainele programarii" deci. Gasesti cateva zeci de website-uri su mii de tutoriale pe tema asta. Eu iti dau doar cateva, cele mai importante care sunt gratis :
Futurelearn ( cursuri )
freecomputerbooks ( carti programare )
codingame ( "initiere" distractiva in tainele programarii )
canvasnetwork ( computer science )
thenewboston ( tutoriale, Youtube )
Alison
appinventor ( Android )
freecodecamp
the odin project
upskill
w3schools
khanacademy ( mai mult Computer Science decat programare )
dash ( web development )
sololearn ( foarte bun, am invatat C++ )
codecademy ( Am incercat, am invatat de la ei HTML si CSS. Nu am avut rabdare la programare propriu-zisa, dar site-ul este foarte bun. Iti da la inceput un exemplu, dar trebuie sa te descurci singur folosind instructiunile date. E foarte tare )

| PumpkinDoll a răspuns:

Te hotarasti la ce ora vrei maine sa te trezesti si iti programezi ceasul sa sune la ora aia.