| dksjgpfbgfbopgdfk a întrebat:

Cred ca pe TPU.ro deja telefonul meu e vedeta(am mai avut intrebari)la cate probleme am cu el.
A fost problema cu [,] cardul, cu Orange-ul iar acum urmeaza problema legata de cartela.
Am incercat sa schimb cartela din telefon(am vreo 3 cartele orange). Dupa ce ca ma chinui aproximativ 5 minute sa scot cartela (are un loc tare ciudat pentru cartela), dupa ce o introduc pe cealalta nu-mi recunoaste telefonul cartela.
Mi-am zis, o fi cartela de vina, poate si reteaua.
Incerc cu alta, tot la fel. In total, in telefonul meu au fost introduse vreo 10 cartele orange, si niciuna recunoscuta de telefon.
Pe ecran imi apare mesajul "Introduceti USIM"
Telefonul e codat pe orange.
Ma gandesc sa ma duc la garantie cu el, dar pana luni m-ai am de asteptat.
Si cand stiu ca pentru o schimbare de soft, la orange dureaza aproximativ 10 zileoh go on'
Stie cineva cat sta in service un telefon la Orange?
Iti da un telefon inlocuitor pe perioada reparatiilor?

9 răspunsuri:
| fsdfsd a răspuns:

Nu iti da telefon in loc
si poate sa dureze si mai mult de 10 zile
depinde dupa problema

| Pho3nix a răspuns:

E vedeta? Imi dai si mie un autograf?

| dksjgpfbgfbopgdfk explică:

@Pho3nix era o ironieoh go on

daniela
| daniela a răspuns:

Nu iti da niciun telefon pe timpul reparatiei, dar se pare ca este singura solutie ca sa scapi de probleme. Reparatia poate fi pe loc (daca e ceva de setare) sau poate dura pana la 2 saptamani.

| Pho3nix a răspuns:

@costel7

Stiu mai. Glumeam si eutongue.
Scuze daca te-a deranjat.happy

| dksjgpfbgfbopgdfk explică:

@Pho3nix nu m-a deranjat
dar cati nervi mi-a facut telefonul' asta, numai de glume la adresa lui nu-mi ardebig grin

| Pho3nix a răspuns:

@costel

Ok...scuze inca odata.big grin
Succes cu telefonul.happy

| Sadiss a răspuns:

Chiar vreau sa aflu si eu. am un n90 si la fel si mie. am incercat cu toate felurile de cartela si din portugalia dar degeaba. + ca nu imi citeste cardu de memorie. de fiecaredata cand intru in el se stinge telefonul... straight face

| pantera2011 a răspuns:

Nu iti da nimic.si eu mi-am luat cand au aparut aleea screen touch si nu mi-au dat dar mi-au spus daca vreau imi da deoarece eu pe firma am abonamentu si sta maxim 14 zile in astea 14 zile nu iti vine telefonul iti da banii sau un telefon nou inapoi dar mai bine ti-l repara decat sa dea altu nourolling on the floor asa ii in romania