| Deenniissa a întrebat:

Am un telefon tip Samsung c3300k si sunt pe abonament de aproximativ un an si jumatate. Aseara, mi-am scos cartela din telefon si am bagat alta cartela pentru a ma uita la ceva pe ea. De indata ce le-am schimbat la loc si mi-am repornit telefonul, nu imi mai recunostea cartela.Am mai facut chestia asta si pana acum ( am mai bagat alte cartele in telefon) dar niciodata nu am mai patit asa ceva. Nu imi recunoaste telefonul cartela si nu stiu ce ar trebui sa fac straight face. M-as putea duce si la un Orange Store? Pentru ca insa sunt pe abonament si am garantia. PS : Am incercat sa bag cartela in alt telefon si tot nu o recunoaste. Va rog, ajutati-ma. Funda! :*

Răspuns Câştigător
| Andreeaaaaaaaaaaa a răspuns:

Atunci. mai bine te duci la Orange sa vezi ce e cu el. alta solutie eu nu stiu.

3 răspunsuri:
| Andreeaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu poti sa bagi alta cartela in timpul abonamentului. telefonul trebuie decodat. cand se termina abonamentul abia poti sa bagi. dar daca vrei neaparat sa pui alta cartela. trebuie sa te duci la Orange si sa le spui alora sa iti decodeze telefonul. trebuie sa il lasi la ei in jur de o saptamana si pentru decodare platesti in jur de 200-400 de lei. P.S.: si eu am fost in aceeasi situatie. FUNDA? big grin

| Deenniissa explică (pentru Andreeaaaaaaaaaaa):

Nu e alta cartela. Telefonul nu imi recunoaste cartela mea, pe care am avut-o in telefon timp de un an si jumatate. Am scos-o si am bagat-o inapoi in telefon si nu mi-o recunoaste. Este aceeasi cartela pe care a recunoscut-o timp de un an si jumatate straight face

| Deenniissa explică (pentru Andreeaaaaaaaaaaa):

Dahappy

| Andreeaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru Deenniissa):

Atunci. mai bine te duci la Orange sa vezi ce e cu el. alta solutie eu nu stiu.