| numesiprenume0 a întrebat:

Cum pot sa fac ca una sau mai multe persoane sa nu ma gaseasca pe Facebook? Daca ii/le dau block ma mai pot gasi daca ma cauta sau le voi mai aparea la sugestii sau in alte locuri?

4 răspunsuri:
| BurteaSebastian a răspuns:

Daca le dai block nu te vor mai putea gasi/intra pe profil/sa ti dea mesaj, nu o sa le apari la sugestii si nici in alte locuri doar daca au un alt ccont.

| numesiprenume0 explică:

P.s. Daca blochez o persoana, aceasta poate vedea ca am blocat-o?

| BurteaSebastian a răspuns (pentru numesiprenume0):

Nu o sa vada ca ai blocat-o si nici nu o sa primeasca notificare doar nu o sa te mai gaseasca.

| Violleta2022 a răspuns:

Le blochezi!
Daca le blochezi, nu te mai pot vedea DELOC, nici la sugestii si nici in alta parte.