| Dumita a întrebat:

Salut, daca am placa video integrata (gpu) Intel hd graphics setata pe 256 in BIOS iar maximul scris acolo este 1024mb, se va intampla ceva daca voi seta pe maxim?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu se întâmplă „ceva" în sensul rău, dar ceva-ceva tot se întâmplă:
- vei putea seta rezoluții mai marei pentru display;
- vei avea mai puțin RAM disponibil pentru sistemul de operare.

1 răspuns:
| bystefu a răspuns:

Nu,insa restul s-ar putea sa iti ia din memoria Ram. Atat crede bios ca ar fi suficient si pentru durata lunga a bateriei (daca e laptop) cat si pentru task-urile tale. Funda?big grin