| VladuCristianCo a întrebat:

Am un laptop cu I7 7700hq si placa video gtx950m pe internet am vazut ca CsGo merge in 200 fps dar eu am lag merge cateodata in 40 fps maxim 60 la 4:3 cele mai low setari. Cred ca merge pe placa video integrata eu am intrat in setari din nividia in bios am oprit Intel graphics technology tot nu este vreo schimbare.

1 răspuns:
| alexboss2020 a răspuns:

Cand intri in bios trebuie sa bifezi prima optiune ca sa foloseasca placa video dedicata adica gtx950m si placa video integerata nu este recomandat sa o dezactivezi ea te ajuta cand esti pe internet, urmaresti un film, asculti muzica si cand intri in joc folosesti placa video dedicata! Sper ca ai instalat driverul de la nVIDIA, uite link
Pentru win 10 http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/131447/en-us