| lombardi a întrebat:

Care e capacitatea maxima de MB pe care o are placa video integrata Intel Extreme Graphics? sau Intel extreme graphics 2? 64 sau 128 MB?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă te referi ma maximul de share din ram atunci răspunsul este 64 mb. Ceea ce spune „specialistul"(la plantat cartofi poate nici de cum la service Pc este aberație.Succes

| Jipa95 a răspuns:

Intel HD graphics nu are o memorie proprie, ci si-o ia din memoria ram. Eu pe laptop, am Intel HD 2000, iar cand aveam 2gb de ram pe laptop, aveam cam 1.2 gb memorie video. Cand i-am facut un upgrade de ram si i-am mai pus alti 2 gb, memoria video a crescut la 1750 mb memorie video. Deci procesoarele Intel cu chip grafic intergat, depinde de memoria ram a laptopului / calculatorului. happy