| Whitesnake99 a întrebat:

Daca vreau sa conectez un calculator la un monitor care dispune de intrare HDMI imi trebuie neaprat cablu hdmi-hdmi sau merge si un dvi-hdmi? care e diferenta?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Dvi-ul e hdmi dar fara sunet. Daca nu te intereseaza sa ai sunet pe monitor(in caz ca ai monitor cu boxe) poti si cu dvi-hdmi.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Calitatea imaginii
aceea e diferenta

| K0sti a răspuns (pentru gelu1970):

Care la HDMI si DVI e aceeasi!

| DeyCj a răspuns:

Nu neapărat, dar dacă vrei calitate și sunet HD atunci ai nevoie de HDMI.Succes

| gelu1970 a răspuns (pentru K0sti):

Calitatea imaginii e foarte asemanatoare, nu identica, si sunt diferente destule intre cele doua tipuri de format video.

| K0sti a răspuns (pentru gelu1970):

Pe HDMI si DVI sunt aceleasi semnale, mai putin sunet, insa exista si DVI cu sunet, la unele modele ATI!