| Astielle a întrebat:

Salut, de 2 zile nu imi functioneaza pc-ul, mai exact apar 2 linii verzi pe monitor si nu ma baga in windows, liniile nu sunt de la monitor, l-am testat deja, e posibil sa fie de la placa video dar habar nu am ce sa ii fac, help va rog!

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

E cel mai probabil sa fie placa video, mai exact memoria video a placii video (e o memorie, in care daca scrii ceva, apare direct pe ecran) si din cauza ca e defecta apar liniile alea pe ecran.

Deci, ai 3 solutii: service, garantie ori schimbat placa video.

Succes!

| anonimg a răspuns:

Cred că este defect ventilatorul plăcii video, și acesta nu o mai răcește.
Verifică dacă se învârte ventilatorul ei.

| anonimg a răspuns:

Să nu mai folosești pc-ul pentru că se poate defecta de tot placa video (se va arde).
Doar verifica dacă se învârte ventilatorul plăcii video.
Dacă nu te pricepi, du-l la service.