| Glumeam0M_1320 a întrebat:

Dau Funda! deci...sa incep cu inceputul...
Calculatorul meu are niste probleme si nu stiu ce are...
Placa mea video, nu e cea de pe placa de baza... e adaugata de catre mine, merge brici, pana intr-o zi, cand apareau niste dungi pe monitor.
Am decis sa imi cumpar alta placa video... iar acum de cateva zile face la fel.
Si pe placa video (de pe placa de baza) face la fel.
Ce poate avea?!
Daca montez calculatorul la LCD, merge foarte bine.merg ambele placi video, nu apar linile acelea pe monitor.Am uitat sa mentionez ca daca apar liniile pe monitor, si opesc monitorul de la buton, la scurt timp dupa pornire isi revine. ce ar putea avea?! va rog ajutati-ma

1 răspuns:
| RS4 a răspuns:

Clar e problema din monitor sau din cablul de alimentare al monitorului! vezi ce se intampla daca il misti acolo in spate! placile video nu au nimic! bafta!