| asd10cristi a întrebat:

Am o problema, cred ca este legata de placa video(am testat monitorul si cu alte calculatoare si nu este de la el)GeForce 7600 GT(GV-NX76T128D-RH) cand deschid calculatoru inainte sa intre in windows imi apar niste patratele si linii colorate, dupa ce intru in inwindows imi apar linii verzi: http://img574.imageshack.us/i/problemas.png/ ( in caz ca nu se vede este cam ca si efectul din matrix; eu sunt pe pc-ul cu buba si de aceea nu-mi dau seama daca se vad sau nu). Stie cineva cauza sau/si rezolvarea?

Răspuns Câştigător
| ionut1980 a răspuns:

Fa un test cu 3dmark si vezi daca e de la placa video ( cel mai probabil ). ai verificat cablul HDMI ( calculator - monitor )?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca din cauza placii tale de baza.nu este compatibila cu placa video respectiva.

| asd10cristi explică:

Am verificat cablul cu alt calculator si merge perfect; la fel si monitorul.

| asd10cristi explică:

Am rezolvat schimband placa video cu Forsa nVIDIA GeForce 9800 GT