| Aba123 a întrebat:

Salut de azi nu mi-se mai aprinde laptopul de la baterie, in jurul orei 14:00 am aprins laptopul de la baterie, cand l-am aprins avea 45%, am stat pe el vreo 50 de min si l-am pus la incarcat si, nu l-am inchis am stat pe el inca vreo 2 ore, apoi l-am inchis, inainte sa il inchid m-am uitat la nivelul bateriei si avea 81%,l-am inchis i-ar acum cand dau sa il aprind de la baterie nu porneste,daca il bag la incarcator si il aprind se aprinde,imi arata ca se incarca baterie,dar daca deconectez incarcatorul pac se stinge, pana azi a mers perfect, ce are si daca imi puteti cum sa rezolv.

3 răspunsuri:
| tudor565 a răspuns:

TRebuie sa schimbi bateria. E cea mai buna solutie. S daca vrei sa nu iti mai facă probleme scoatei bateria si umbla cu el asa. Nu o sa păţească nimic.

| Ykuzo a răspuns:

Încearcă să scoți și să reintroduci la loc bateria (dacă este posibil).

| Aba123 explică (pentru tudor565):

Nu prea cred ca e de la baterie, adica pana acum ma tinea 2 3 h si acum nu se mai aprinde