| dAnYbOsS_5225 a întrebat:

Salut, de câteva zile am probleme cu internetul de la akta. Problema sta in felul urmator.
În momentul în care bag cablul direct in calculator funcționează dar cand bag in router si il configurez cu user name si parola el imi zice in felul urmator,, SERVERUL REMOTE NU RĂSPUNDE. VA RUGAM CONTACTAȚI ISP UL PENTRU AJUTOR,, am sunat la ei si au zis ca nu au cu ce sa ma ajute. VA rog am nevoie de ajutor!

2 răspunsuri:
| Danger30 a răspuns:

Pai asta inseamna ca problema e de la router, ce router ai si ce rata de transfer are acesta?

| KillaNoFilla a răspuns:

Ei trebuie sa-ti asigure conexiunea la internet.
Tu trebuie sa ai windowsul si driverul wlan/lan instalat.
In cazul acesta poti sa nu le mai platesti si nu au ce sa-ti faca.