| roxana2795 a întrebat:

Am un router wireless BR-6228ns, dar nu reusesc sa-l configurez! Am internet prin Akta (cablu) si tin cablul in unitate pentru a avea acces la internet. Am incercat sa il scot si sa-l bag in router, sa ma folosesc de CD-ul pe care l-am avut, dar cand ajung la parola imi spune sa verific conexiunea la retea! Ma puteti ajuta? Mentionez ca am incercat sa introduc IP-ul routerului 192.168.2.1,dar nu imi apare fereastra : Introduceti "User Name" si "Password", nici nu mi se incarca.

1 răspuns:
| Heliodor a răspuns:

Nu prea inteleg care este problema, iti zic pasi simpli
1. cablul de net in rooter, si celalat din rooter in pc
2. inchizi orice incercare a pc sa se conecteze la net, dai deconectare, fara sa inchizi placa de retea
3 intro pagina de net scrii la adresa ip si enter, asa ai intrat in rooter. Apoi scrii datele de conectare de la furnizor, fara sa scrii pe unde apare optional sau sa modifici altceva, dai conectare sau reset.
4. Pc se va conecta la internet prin rooter, fara profilul de net (acel user name si parola) pe care le folosesti cand ai direct cablul de net in pc
bafta