| anonim_4396 a întrebat:

Salut,de ce s-a descarcat brusc bateria de la 5 linii la 1 linie la o boxa portabila Jbl de 20.000 mAh? Asta dupa ce nu am mai folosit-o vreo 3 saptamani pe cand avea 5 linii baterie, memtionez ca boxa am cumparat-o anul trecut in noiembrie si atunci am incarcat-o complet, de atunci am folosit-o vreo 5 ore maxim la 50% volum, e posibil sa se descarce pentru ca a stat mai mult nefolosita?

Răspuns Câştigător
| Mete0ra a răspuns:

Am un flip 3 si la fel patesc mdaa asa e facut jbl ul dupa un timp de nefolosiere se descarca repede.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da, dacă nu o folosești, acumulatorul oricum se descarcă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mete0ra):

Ma bucur ca nu e problema, nu aveam niciun chef de garantii in momentul asta, mai ales ca am trimis in trecut un Jbl Extreme in garantie din cauza ca nu tinea nici 3 ore bateria, oricum Multumesc pentru raspuns!

| Alexuţ02 a răspuns:

Ai grija sa n-o tii la temperaturi scazute ca se duce mai repede bateria la ea.