| Oghy12 a întrebat:

De ceva timp pc-ul meu nu mai porneste. Am simtit miros de fum după care ceva din pc a bubuit. De fiecare data cand incerc sa il aprind aud un zgomot puternic care nu se mai opreste pana nu scot cablul de alimentare. Condensatorii nu sunt umflați. Cred ca de vina e sursa sau placa de baza. Ce trebuie sa schimb?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-a dus un condensator electrolitic. Nu stiu daca sunt duse si alte piese ca urmare a exploziei condensatorului! Poti incerca sa schimbi alimentarea si apoi placa de baza. Dar trebuie sa te pricepi.