| Eduayrn a întrebat:

PC-ul meu nu mai porneste. Am simtit un miros de plastic ars si imediat ceva din pc a bubuit. Cred ca sursa e vina si cred ca o sa imi cumpar una noua. Am scos-o din unitate, dar mirosul nu a disparut.Nu vad urme sau condensatori umflați pe placa de baza. E posibil ca la urmatoarea pornire sa dispară mirosul? Sper sa nu fie altceva ars.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Până nu încerci, nu afli! Deci ia altă sursă și dă-i curent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai întâi verifică PSU-ul cu o agrafă:

https://www.wikihow.com/Check-a-Power-Supply

Pune agrafa ÎNAINTE să o bagi în priză! Dacă e defectă, te poți curenta.