| AdrianTPUro a întrebat:

Salut, de curand mi-am facut abonament la digi cu televiziune si net. Mi-au dat un modem hg 812 (Huawei), problema e ca nu ma pot conecta la pc cu el, stie cineva care ar fi cauza? Imi spune ca un cablu e deconectat dar le am verificat si sunt in regula... multumesc anticipat,

4 răspunsuri:
| Bogdan26E a răspuns:

Salut la modem nu ti-au dat un cd care sa contina softul pentru modem?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Chemi băietii de la cablu ei se ocupă de net si de configurarea ruterului.

Bula
| Bula a răspuns:

Cablul de legatura dintre modem si PC nu face conexiune (perfecta).
Scoate mufele de pe ambele capete si baga-le inapoi bine, din nou.
Mai poti incerca sa schimbi cele doua capete intre ele sau sa incerci cu un alt cablu.