| raresmogha a întrebat:

Doresc sa stiu daca am placa video dedicata sau integrata, ca vreau sa o schimb, deoarece nu imi merg majoritatea jocurilor cum ar trebui. Am 8 Gb Ram, iar placa de video este Intel(R) HD Graphics Core i3; Tip DAC : Internal; memorie totala aprox. : 1760 MB.
Doresc sa stiu cum aflu daca este integrata sau dedicata, si daca ati putea sa imi recomandati o placa video buna pentru gaming, pe care merg toate jocurile aparute la momentul actual bine (pentru laptop).
Multumesc frumos, astept raspunsurile voastre cat mai rapid pentru ca as vrea sa-mi cumpar una de Craciun.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Fiind un laptop cu placa video integrata ( in procesor ) tu placa video dedicata nu ai cum sa-i pui.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Daca vrei jocuri, nu-ti iei laptop, iti iei desktop! Cu laptopul cum il iei, asa ramai cu el!