| trfgeorgian a întrebat:

Oameni buni va rog ajutati-ma si pe mine.
am un laptop HP elitebook 8440p si vreau sa stiu daca placa video este integrata sau dedicata.
am intrat in diagnostic tool si imi apare asa :

name : Intel(R) HD graphics
manufacturer : Intel corporation
chip type : Intel(R) hd GRAPHICS (CORE i5)
dac type : internal
approx. total memory: 1696 MB
current display mode : 1366x768 ( 32bit) ( 40 HZ)

vreau sa stiu daca pot sa schimb placa video sau nu? multumesc... nici nu stiu de cat e placa video 512...1 gb? multumesc frumos.

am incercat sa caut pe google dar la numele asta :Intel(R) hd graphics nu gasesc nimic.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video e integrata. Memoria video e luata din RAM.

| trfgeorgian explică:

Ce as putea face in cazul in care placa video este integrata si memoria este luata din ram? daca maresc ramul va creste si memoria placii video? in momentul de fata am 6 GB ram. ori...pot adauga o alta placa video? multumesc

| trfgeorgian explică:

Am auzit ca sunt laptopuri si cu 2 placi video...una integrata si una dedicata...pot face si eu asta?

| K0sti a răspuns (pentru trfgeorgian):

NU! Si nici la alea cu dedicata nu o poti schimba!