| TaKeNN a întrebat:

Ce credeti cu acest sistem de gaming pe care o sa mi-l iau, o sa pot juca jocurile noi aparute dau funda!

Procesor

Model Procesor: Intel® Pentium® Dual-Core G2030

Frecventa procesor (MHz): 3000

FSB (MHz): 1333

Dimensiune Cache procesor (KB): 3072

Tehnologii procesor:
Intel Virtualization
Thermal Monitoring
Execute Disable Bit

Placa de baza

Video integrat: Intel HD Graphics
Retea integrata: Da
Sunet integrat: Da

Memorie

Capacitate (MB): 4096

Tip RAM: DDR3
Tip kit: Single Channel
Frecventa memorie (MHz): 1333

Unitati de stocare/optice

Capacitate HDD (GB):n 500
Interfata HDD: SATA
Unitate optica: DVD+/-RW

Video

Chipset video: AMD
Capacitate memorie video (MB): 2048
Tip memorie video: Dedicata
Model placa video: AMD Radeon 6570

Tehnologii video:

AMD App Acceleration
AMD HD3D
AMD PowerPlay
Periferice

Carcasa: Middletower
Tip sistem: Gaming
Putere sursa (W): 500

Porturi:
4 x USB 2.0
1 x Audio
1 x PS2
1 x VGA
1 x RJ-45

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu arata prea bine. Procesorul e cu o genratie in urma, iar la placa video se vede clar ca te-ai orientat dupa memorie, nu dupa performante.

| DenisIonut01 a răspuns:

Nu toate o sa mearga la maxim sau mediu (recomandate) unele merg la minim. Procesorul si ram-i sunt la minim pentru jocurile recente.

| buzucan a răspuns:

Uite o configuratie mai ok... cu posibilitati de upgrade: http://configpc.info/configuratie-pc-2000-lei.html

| KinekT a răspuns:

Pai Nu prea... procesorul sa zicem ca este la minim. iar placa video?straight face e calculator direct montat sau facut pe piese? ce buget ai?

| just4oasdng23r a răspuns:

Cu hardul de pe SATA o sa ai unele probleme la reinstalarea windowsului.

| sltlp a răspuns (pentru just4oasdng23r):

O, uite un alt id*ot care raspunde aiurea.
Ia uimeste-ne ce probleme apar pe sata? Daca tu ai ramas in sec XX te cred.