| MmoooTtttt a întrebat:

E vreo problema dacă țin unitatea centrala de la calculator la câțiva centimetri de țevile (PPR) ce duc la calorifer? Pc-ul are o răcire buna, firele sunt duse spre partea opusa țevilor.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

No problemo

| adryang78 a răspuns:

Nu e nicio problemă. Oricum, țevile din PPR nu emană atâta căldură ca țevile din cupru.

| Adrian5575 a răspuns:

Si eu tot asa tin unitatea de 5 ani si nu a patit nimic happy

| TheGentleman a răspuns:

Îți recomand să pui un placaj de lemn între unitate și calorifer happy Căldura nu va trece de placaj

| Bizon95 a răspuns (pentru TheGentleman):

NU, daca vine un virus pe tevi? ce faci? big grin

acum serios, intr-adevar nu e nici o problema, dar daca poti sa faci rost de ceva termorezistent ca un placaj atunci nici nu are ce sa strice... TheGentleman ti-a recomandat foarte binewinking

| Andreeush a răspuns:

Nu prea e ok, dacă se întâmplă vreodată să ai probleme cu țevile?