| Peter920 a întrebat:

Salut echipa TPU,
Vreau sa-mi cumpar niste boxe pentru aplificatorul meu (Onkyo integra a8650) si anume jbl mk 1000 boxele avand 80w, dar amplificatorul are 120w.Se merita sa iau boxele?
Vor rezista la acest aplificator?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Nu, boxele trebuie sa aiba cel putin 125% puterea amplificatorului!

4 răspunsuri:
| Peter920 explică (pentru K0sti):

Pai nu ar trebuie sa fie puterea boxelor la egal cu cea a aplificatorului?

| K0sti a răspuns (pentru Peter920):

Nu! Mai stai si tu pe la orele de fizica si o sa afli de ce!

| Peter920 explică (pentru K0sti):

Daca ai tot inceput vorba imi poti spune de ce?

| K0sti a răspuns (pentru Peter920):

Ti-am dat prajitura, nu-ti bag si in gura! Ca sa stiu de ce, eu am citit si am studiat, asa ca citeste si studiaza si tu!