| Mihai45665445676 a întrebat:

Bună ziua, vreau să-mi cumpăr niște boxe de 300w pentru a da muzică într-o încăpere gen Bar, dar mă tot gândesc ce să-mi cumpăr, boxe active de genul asta care au apărut boxele cu amplificator în ele de la chinezi, ori să-mi iau două boxe pasive de 300w pentru amplificatorul meu phonic mar 2 care are 200w RMS pe canal? De fapt voi ce-mi recomandați să-mi iau, boxe active de vreo 10 milioane sau să-mi iau boxe pasive pentru acest amplificator ce îl am eu, marca phonic mar 2? Care ar fi mai bun și s-ar auzi mai tare?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai amplif-ul funcțional? fă un calcul cum ieși mai bine (active/pasive) și acționezi in consecință

| Mihai45665445676 explică (pentru sierra1):

Da amplificator bun.

| sierra1 a răspuns (pentru Mihai45665445676):

Fă un calcul și vezi cum ieși mai bine