| RăzvanSTO a întrebat:

Este bun in jocuri procesorul ryzen 3 2200g? Vreau sa mi-l achizitionez impreuna cu un gtx 1050 ti si vreau sa stiu daca s-ar descurca in jocuri. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Ryzen 3 2200g asa cum e el poate sa duca fara probleme si un gtx 1060. In opinia mea 2200g si 1050 ti este o combinatie perfecta cu 8gb ram.Si in viitor cand se mai ieftinesc poti sa pui ryzen 5/7 si sa schimbi placa videowinking.

4 răspunsuri:
| Gimmy97 a răspuns:

Da

| DoctorWh0 a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Poate 16GB ram... Rami nu strica nici o data daca iti permite buzunarul.

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru DoctorWh0):

Pai un fel de minim 8gb, daca iti permiti 16gb da.Eu am laptop cu i7 7700hq, 8gb ram si 1050 2gb. Inca nu am probleme in jocuri.

| DoctorWh0 a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Da, la asta ma refeream, daca iti permiti de ce nu. Frumos 17 btw