| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Eu de obicei intru des pe fb si mess adica de vreo 8 ori pe zi intru acum iar peste o jumate de ora iar cateodata si mai putin si laptopu il pun in priza tot asa cand il deschid cand e inchis nu il tin in priza.Se poate strica? Am laptopu(ACER) de 2 ani si de fiecare data fac asa. Funda si voturi

Răspuns Câştigător
| Freddie23 a răspuns:

NU! in cel mai rau caz, grabesti moartea bateriei, dar daca il ai deja de 2 ani, nu cred ca asta mai este deja o problema.
Ideeal ar fi sa lasi laptopul la incarcat pana la capat, apoi sa-l folosesti. Evita sa golesti acumulatorul ca pe o sticla de whisky... e mai sanatos pentru acesta. Restul componentelor nu au nici o treaba!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oricum bateria ma tine maxin o jumatate de ora pentru (Florinakke) multumesc

| fachiuion a răspuns:

Daca faci asta pierzi timp cu incarcatul win de fiecare data...mai bine pune-l pe stand by ca oricum nu consuma nimic...