| Alexandra_8990 a întrebat:

Imi place de un coleg de clasa. La scoala in unele pauze, daca suntem prin preajma flirteaza cu mine, iar pe mess aproape de fiecare data am intrat eu la el, el la mine doar fosrte putin. Dupa ce intru la el, e ok, vorbim mult si ne simtim bine, la fel si la scoala, daca deschid un subiect e mai comunicativ... Mi-ar placea sa evluam cumva numai ca nu stiu ce sa fac...

6 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Buna alexandra! si mie imi place de o colega de clasa, la fel cum iti place si tie si totul este exact cum spui tu si in cazul meu. vorbesc cu ea dar nu stiu daca ea vrea acelasi lucru! tu de unde esti daca nu te superi?happy

| GirlyBrunette a răspuns:

Iti place. dar dc il bagi numa tu inseama baiatu face primul pas dac isi doreste ceva de la tine;-) esti sigura ca te place mai mult ca o prietena ca din cate miai spus e cam indiferent ai grija nu pune mult suflet la inceput ca nu cumva sa suferi dupa daca el nu vrea acelasi lucru ca si tine nul mai baga u in seama att de des sa vedem poate simte el nevoia sa vb cu tine.incearca sa fi mai intai o amica foarte buna si dupa aia sa incerci alceva bafta si daca mai vrei sfaturi cautama ca iti rasp bucuroasa;-)

| Jelly_7813 a răspuns:

Gaseste chestii in comuntongue
intreaba-l daca simte ceva mai mult pentru tinetongue

| simf a răspuns:

Gaseste subiecte comune de discutie, gaseste situatii despre care aveti aceeasi aprere, melodii care va plac amandurora, in mare preferinte comune. si vorbeste-i despre ele, lasa-l si pe el sa vorbeasca (mai mult, daca se poate) si ai rabdare. apropierea vien de la sine.

| Same.User a răspuns:

Fara sa fabulez parca ar fi relatia mea cu actuala prietena la inceput [ laughing ], atentie poate sub indiferenta aceea a lui se ascunde cu totul altcevawinking
Si-a dat seama ca te atrage chestia cu indiferenta?
Te oftici cand e asa cu tine? big grin Daca e asa vei sta ceva timp dupa el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Proounei sa iesiti la un suc si spune-i ca il iubesti.Multa bafta!