| Alexyousef a întrebat:

Salut, eu la laptop am o singura mufa pe care am 2 simboluri microfon/casti.Am mers la magazin si mi-a fost recomandat un jack cu 2 spatii pentru mufe ca sa bag si microfon si casti la laptop.Cu CD-ul laptopului a venit un driver (tampit pentru ca nu accepta microfon) si l-am sters ca sa bag realtek. Site-ul celor de la realtek imi da un audio driver, dar pe mine ma intereseaza un audio manager. Imi spune si mie cineva de unde pot sa iau un audio manager pentru asa ceva? PS: Windows 8.1

2 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Nu e mai simplu sa iti cumperi o pereche de casti cu microfon integrat? Cat despre driver..descarca aplicatia DriverEasy si scaneaza sa vezi driverele lipsa/outdatate si prin intermediul acesteia poti descarca si driver-ul pentru microfon. Bafta!

| K0sti a răspuns:

Pai da, ca pui ce driver ai tu chef, vezi ca o sa si mearga! Ai Realtek ca sa pui Realtek?