| Norbert335 a întrebat:

Eu pe calculatorul meu am doua local diskuri. Local disk C si Local disk D. Vreau sa stiu daca umplu tot local disk C si dupa downloadez ceva lucrul ala se muta automat pe local disk D?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La descarcare nu se transfera automat, trebuie tu sa indici sa se descarce in partitia D.
Este bine sa transferi continut de pe partitia C (fotografii, video, muzica, etc) in D si sa lasi in C doar programe.

| Norbert335 explică (pentru Ioandelasal):

Poti sa imi zici te rog cum sa ii spun sa descarce in diskul D?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Norbert335):

Orice browser folosesti are o optiune de setare descarcari. Eu dau intotdeauna pe D:\. de exemplu la Chrome sau Mozilla. Au 3 puncte sau 3 linii sus in dreapta. Intri acolo (este "Meniu") si la setari vei gasi intrebarea unde sa descarci. Ii dai calea spre un alt folder de pe D:\ sau chiar simplu D:\.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uita-te si aici: http://bit.ly/2Eh9Zhs

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Norbert335):

Faci asa cum ti-a spus Salontanul.