| UberMegustador a întrebat:

Salut fratilor, am o mica problema, mi-am legat la laptop un monitor prin hdmi si vrea sa ruleze doar pe placa integrata ( eu avand si un gtx 920mx 2gb dedicata) iar placa integrata e un Intel hd graphics 5500, vreau sa stiu daca il pot comuta pe placa dedicata si daca da, cum? va rog mult sa ma ajutati,

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu inteleg! Daca este legat la placa dedicata trebuie sa lucreze prin ea. Daca este o singura iesire pentru placa integrata si cea dedicata, n-ai ce face. Cea dedicata intra in functiune automat numai cand este necesar prin tehnologia turbo bust.