| GoodLuck15 a întrebat:

Ieri s-a luat curentul si am observat ca nu imi mai mergea wifi-ul pe telefon.Pe calculator prin cablu mergea si era totul ok pana cand astazi m-am gandit sa resetez router-ul de la digi ZTE 660vr1 ceva gen, si nu mai imi merge acum nici netul pe calculator.Am intrat pe adresa 192.168.1.1 sa incerc sa reconfigurez router-ul, dar nu am nicio idee cum trebuie procedat.Va rog un sfat ceva sa pot sa imi recapat conexiunea la internet.

8 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Salut! Si eu am trecut prin asta, si am sunat la serviciile telefonice Rds Rcs, mi s-au pus cateva intrebari, si in 30 de minute au venit la domiciliu sa vada problema, era problema de la stalp insa au rezolvat-o rapid.

| iSketyZ a răspuns:

Iti tot cauta ip-ul sau nu gasea retaua? Resetarea la router nu face nimic decat sa schimbe parola. Daca telefonul se bloca atunci cand scria ca se optine ip-ul atunci trebuie sa dai restart la tell

| PsyhoChild a răspuns:

Parca era 192.168.0.1
in fine
Ca sa il configurezi scrii la nume admin si la parola tot admin pe acel site.Selectezi PPPOE sau ceva de genul acolo si scrii informatiile tale din contract (parola din contract si acel id gen DJ2203213 in cazul meu dar tu ai altul.)
Dupa ce introduci astea introduci in acele casute numele pe care il doresti sa il aiba wifiul tau si daca are parola sau nu. Daca nu vrei parola la-si spatiul liber

| GoodLuck15 explică (pentru iSketyZ):

Problema e ca nu imi merge netul nici pe calcator prin cablu

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru PsyhoChild):

" Daca nu vrei parola la-si spatiul liber"
winking laughing tongue

| Ramses_Back_1999 a răspuns:

Uita-te la mufa aia care intra in pc si in router... poate e rupt vreo tabla de-acolo...
Tre sa iti pui configuratia PPPOE....la router, la pc!

Bula
| Bula a răspuns:

Suna la deranjamente de internet a RCS-RDS, vor solutiona problema.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru PsyhoChild):

N-ai priceput gluma : "la-si"? pacat; era doar o gluma nevinovata. :'(