| NeneaFane a întrebat:

Salut, imi poate recomanda cineva un laptop de gaming cu ecran de 17" pana in 4000 de lei? As dori sa aiba gtx 1050 ti. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| qLiNn a răspuns:

Noile laptopuri de la ASUS ROG GL752, eu am un Asus rog gl752vw t4015d si sunt foarte multumit de el, am pe el 8gb ram ddr4, procesor i7, hdd 1tb, ssd 120gb, placa video nVIDIA gtx980 de 4gb, e super bun si frumos, recomand!

6 răspunsuri:
| vladuss09 a răspuns:

Asteapta pana la black friday. Atunci laptopurile de la Asus - Republic of Gamers intra la reducere si la 4000 lei iti iei unu destul de bun,

| NeneaFane explică (pentru RAY):

Acest pc este EXTRAORDINAR de slab pentru ce ofera, am gasit un HP pavilion 15 cu ecran de 144h 1 tb 7200rpm, gtx 1050 ti si i5 8300h care e putin mai bun decat i7 7700 hq, ceea ce ma dezamageste e ca are ecranul de 15.6" dar asta e. Iti apreciez raspunsul si atentia, dar acel ROG este scump doar datorita brandului. Multumesc anticipat.

| RAY a răspuns (pentru NeneaFane):

L-ai testat?

| NeneaFane explică:

Nu gasesc in Romania, merg pe un HP pavilion 15 cu i5 8300h si gtx 1050ti, la 3500 lei. Multumesc anticipat, funda!

| NeneaFane explică:

Sa fim seriosi, GTX 1050, 4000 lei... gasesc si cu 1060 dar i5 7300hq in 3800 lei, dar HP-ul este un best-buy deoarece costa 3500 lei. Nu e nevoie sa il testezi in unele cazuri.