| bogdy20000 a întrebat:

Salut! Un laptop bun pentru gaming (csgo, gta, forza) folosit in paralel la programare si sa aiba o baterie cat de cat bunicică pana in 4000 de lei imi puteti recomanda?
Multumesc

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda un PC pentru gamming, findca laptopurile sunt mult prea scumpe si nu sunt recomandate joculetelor.

| Andrei0003 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ești conștientă că laptopul e un PC ( Personal computer), nu? Dacă te referi la desktop când zici,, PC" de unde ai scos aberațiile astea două?
1. Nu sunt diferențe mari de preț între, laptopuri și desktopuri, iar în cazul în care laptopul e mai scump, ține cont că e un setup complet gata de folosit (display, microfon, speakere, tastatură, touchpad, webcam, baterie etc.), în timp ce în costul unui desktop intră doar unitatea.
2. Mă îndoiesc că la tine în,, occident'' nu s-au descoperit laptopurile de gaming, iar la noi da.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andrei0003):

Lucrez in domeniul baitelule.
Mai creste si invata ca te faci de rusine!

| Andrei0003 a răspuns:

@Violleta 2022
Termină cu prostiile astea că după spusele tale pe platforma asta, lucrezi în toate. Am văzut că mă ignori și nu mai pot răspunde la răspunsurile tale. Te-ai retras? De ce îți dai cu părerea despre atât de multe chestii la care se vede că nu te pricepi și de ce e așa greu să recunoști că greșești( mai și măcăni)? Așa ești tu în general, ai o fază proastă sau nu ți-a trecut ciclul?

| Andrei0003 a răspuns:

Lenovo ideaPad 3. Ryzen 5 5600h, 16GB RAM și GTX 1650 GDDR6 trebuie să se descurce bine în jocurile astea. Seria ideaPad îmbină munca de office cu gaming ul și oferă laptopuri la prețuri corecte ( aproximativ 3300-3500 pentru configurația de care am zis). Design-ul nu este stident, nu e un laptop foarte voluminos și iar bateria este ok.

| Alexarosculesei123A a răspuns:

Iti pot recomanda acest laptop https://bit.ly/3BqtNeH
Am folosit acest laptop si se misca bine pe orice joc, plus ca bateria e 3 cell