| Laurentiu_Irimia_2002 a întrebat:

Salut imi puteti spune care placa video este mai buna rx 550 2gb gddr5 de la msi sau orice gt 1030. m-am uitat pe Youtube si am vazut ca 1030-ul are mai multe fps-uri dar nu cred asa ceva am un pentium g4440 8 gb ram ddr4 2133mhz. daca stiti placi video bune pana in 500 de lei da-ti-mi link va roog(sper ca nu am scris nimic gresit)

Răspuns Câştigător
| YahWav a răspuns:

Sincer, modelele noi de la ''AMD'' sunt chiar ok, din orice punct de vedere. Desi nu as merge pe varianta cu GT1030 e o placa video low-end ceea ce inseamna performanta scazuta si economie la curent deci e sa zic eu asa de ''business'', ai un CPU acolo cat de cat bun daca te incadrezi pana in 500 de lei RX550-ul e o alegere buna dar depinde si ce model anume. Daca ai fi dispus sa urci inca putin peste buget undeva la 574 de lei ai putea opta pentru un GTX1050 care e mult mai decent calitate/pret. Sper sa iti fie de ajutor si da depinde si ce sursa ai. In cel mai rau caz poti ramane la RX550 zic eu.

2 răspunsuri:
| BaiatujmekhBazatBrocuraj a răspuns:

Orice gta iti merge

| SilviaDulcik a răspuns:

Greu de spus. Tocmai ai ratat șansa să cumperi GTX 1050 de la PCGarage cu 530 lei.
Cel mai bine aștepți până la Black Friday și poate ai norocul să prinzi un GTX 1050 sau GTX 1050 TI la preț foarte bun.