| xXAndr3y98Xx a întrebat:

Salut, Imi puteti spune ce parere aveti de configuratia asta? :

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2559506/

Ps: HDD am deja de 1TB (daca o sa ziceti ca ssd-ul e nu e suficient).

Mentionez ca nu vreau special pentru Gaming sau altceva, Cum am si trecut in wishlist (Mediu-Low) Adica sa imi fac treaba cu el, si putin gaming dar in special sa-mi mearga bine, si ca stiti voi o sa-l tin o perioada. pentru ca nu prea am posibilitati sa-mi mai cumpar altul timp de 5-6 ani.

Vreau sa stiu doar daca sunt compatibile, si niste pareri una alta. Sincer nu as vrea sa modific nimic, sau sa mai adaug.

Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| UserRo10 a răspuns:

1. Acel DVD- writer pare cam degeaba. Data stii ca ai nevoie, ia-l
2. Imi place si recomand carcasa. Faci in ea un wire management de moare lumea
3. Memoria RAM pare in regula
4. As renunta la ssd pentru un alt procesor. As merge pe un AMD (si nu, generatiile mai noi de AMD nu se incalzesc cum stim noi de la cele vechi). Acum e decizia ta. Ssd-ul il poti lua si mai tarziu
5. Sursa e ok
6. Placa video e buna si o recomand

Per total, e bine totul si lucrul cel mai important e ca iti dai seama ca acest PC va fi mediu-low. Multi nu constientizeaza si supraevalueaza. Bafta cu el.